Novinky 

Naši babytenisté jsou mistři ČR!

19.09.2016 | Leona Lásková | Novinky
Naši babytenisté jsou mistři ČR!

Po skvělém výkonu se babytenisté TK Sparty Prahy A ve složení Brenda Fruvirtová 07, Lukáš Sysel 07, Štěpán Sklenička 07, Tereza Valentová 07, Amy Suchá 07 a Oliver Sanders 07, stali mistry České republiky.

Mistrovství České republiky družstev v babytenise probíhalo v Prostějově v termínu 16.-18.9.2016.

Sparťanské áčko se nejprve ve čtvrtfinále utkalo s I. ČLTK Praha, kde zvítězilo 4:2, poté v semifinále snadno porazilo TC-MJ TENIS Líšeň 6:0.

Ve finále po vynikajícím výkonu zdolalo TK AGROFERT Prostějov. První dva finálové zápasy byly odehrány hodně rychle, kdy Fruhvirtová doslova smetla z kurtu Horáčka 6:0, naproti tomu Sysel utržil kanára od Sedláře 0:6. Následně přišly dvě sparťanské výhry, Valentová po bezchybném výkonu porazila Mrvu 6:3 a výborně hrající Sklenička udolal po boji Kumstáta 7:6. Sklenička měl již mečboly za stavu 5:3 a 5:4, ale chtěl se postarat o silný adrenalinový zážitek našim kapitánům a mečbol proměnil až v tie-breaku.

Do čtyřher nastoupily naše dvojice Sysel - Sklenička a Fruhvirtová - Valentová. Sysel - Sklenička poměrně rychle podlehli prostějovskému páru Mrva - Chodura 2:6. Hráčky Fruhvirtová - Valentová po neskutečném boji plného zvratů a za emočně vypjaté atmosféry zvítězily nad párem Sedlář - Kumstát 7:5 a tím se postaraly o celkové vítězství Sparty 4:2.

 

Všem hráčům a trenérům gratulujeme !!!

 

Družstvo TK Olymp Praha ve složení Kryštof Komínek 08, Julie Pancová 07, Matyáš Kozlovský 07, Kateřina Melicharová 08 a Natálie Donald 08 skončilo na osmém místě. V prvním kole podleho TC-MJ TENIS Líšni 2:4, poté ve zpětném pavouku prohrálo s I.ČLTK Praha 1:6 a nakonec v boji o 7. místo neobstálo o tři gemy družstvem TK SC Ostrava 3:3. Pro tyto benjamínky to byla první a důležitá zkušenost na takovéto akci. Musíme je pochválit za jejich výkony a snahu.

Jednotlivé výsledky z MČR babytenisu družstev najdete na stránkách ČTS - zde.

 

head partneři
  • Masters zima 2017

  • Alisa Oktiabreva a Mathias Škrlík

Sparta Babytenis
FB