Babytenis 

 

Pravidla Sparta Head Babytenis Tour

Sparta Head Babytenis Tour je určena pro hráče a hráčky do 9 let (v sezońě 2018 - ročník 2009, 2010 a případně mladší). Skládá se ze zimní a letní série. 

Letní série zahrnuje 6 turnajů základní části. Z toho čtyři turnaje se hrají odděleně dívky a chlapci, jeden turnaj hrají chlapci a dívky dohromady a dále se hraje jeden turnaj čtyřher.

Do závěrečného Masters, které se koná 2. 9. 2018 (změna termínu Masters vyhrazena) se započítává z šesti možných turnajů maximálně pět bodově nejlepších výsledků.

Hraje se buď od stavu 0:0 do čtyř vítězných gemů nebo od stavu 2:2 do konce setu. Určuje se podle počtu prezentovaných dětí. Kadý turnaj hrají chlapci a dívky zvlášť. Obě kategorie probíhají ve stejný den. Útěcha se nehraje. Hraje se míčky 25% redukce značky Head.

Dbáme na to, aby se rodiče jakkoliv nevměšovali do hry svého dítěte. Pokud se poruší toto pravidlo, následuje napomenutí hráče, po dalším porušení následuje trestný bod, gem a nakonec skreč zápasu. To samé platí i při nepřiměřeném chování hráče.

 

Podrobný popis akce:

Po ukončení prezentace následuje rozlosování hráčů do skupin. 1. hráče do skupiny nasazujeme dle průběžně vedené tabulky, ostatní hráče dolosujeme. Na první turnaj v zimní sezóně nasazujeme hráče, kteří se umístili v letní tabulce předchozí sezóny. Vždy nasazuje 1. hráče do skupiny A, 2. hráče do skupiny B atd. Počet skupin je závislý na počtu přihlášených. Odvíjí se od čtyřčlenné skupiny, pak doplňujeme pátého hráče od skupiny A atd. Ze skupiny postupují dva hráči nejlépe umístění. O turnaj se po celou dobu starají 4 profesionální trenéři nebo rozhodčí, kteří spolu komunikují přes vysílačky. Jde nám o to, aby děti dlouho nečekaly na své zápasy, v restauraci na plátně je online rozpis zápasů, kde je přehledně znázorněné, kde a kdy hráč hraje. Hraje se podle „Pravidel tenisu“ – „Soutěžního řádu“ – „Prováděcího předpisu k čl. 32“ – „ Manuál pro hru bez hlavního rozhodčího“. Manuál najdete – zde. Pravidla tenisu a řády jsou uvedeny na webu Českého tenisového svazu.

 

Turnaj čtyřher - probíhá pouze v létě:

Pořádá se pouze v letní sérii. Hrají chlapci a děvčata dohromady, tj. dvojice může být vytvořena jak pouze z dívek, tak pouze z chlapců nebo mix (dívka, chlapec). Nasazuje se podle součtu bodů dvojice. Hrací systém je stejný jako u ostatních základních turnajů, akorát získané body se rozdělí do deblového páru rovným dílem. Vytvořené dvojice posílejte před turnajem e-mailem na l.laskova@tkspartapraha.cz.

 

Turnaj chlapci a dívky dohromady - probíhá pouze v létě:

Pořádá se pouze v letní sérii. Celkově se přijímá maximálně 48 dětí (optimálně 24 dívek a 24 chlapců). V případě, že se např. přihlásí pouze 21 dívek, do počtu 48 se turnaj doplní chlapci nebo obráceně. 40 dětí bude přijato podle tabulky průběžného pořadí plus 8 volných karet. Do skupin budou nasazovány jedničky podle tabulek průběžného pořadí následovně -  skupina A chlapci, skupina B dívky, skupina C chlapci, skupina D dívky atd. Ostatní děti budou dolosovány.

 

Masters:

Pořadí do Masters se tvoří tak, že se sečtou získané body ze všech základních turnajů. Do Masters pak postupuje 9 nejlépe umístěných děvčat a 9 nejlépe umístěných chlapců plus jedna volná karta pořadatele v každé kategorii.  V případě shodného počtu bodů, si pořadatel vyhrazuje právo rozhodnout o postupujícím. Hrají se dvě skupiny po 5 hráčích, první dva se nasadí, poté se dolosují 3. a 4., následně se dolosují ostatní. Do pavouka postupují dva hráči, kde hraje 1. s 2. druhé skupiny. Závěrečné MASTERS chceme dětem zpestřit nevšedním přístupem - slavnostní zahájení, nástup a představení všech kvalifikovaných hráčů, tenisová exhibice s obřími raketami, společný oběd, rozhovory, videa, tipovací soutěž pro všechny hráče i rodiče a v neposlední řadě zakončení turnaje, kde každý zúčastněný hráč obdrží za předvedené výkony věcné ceny. 

 

Kritérium pro postup z tabulky do finálového pavouka:

  1. Počet vítězství
  2. V případě stejného počtu vyhraných zápasů u dvou hráčů - rozhoduje vzájemný zápas.
  3. V případě stejného počtu vyhraných zápasů u více hráčů než dvou - rozhoduje součet vyhraných mínus součet prohraných gemů – vyšší výsledek --> pokud mají dva hráči stejný výsledek, rozhoduje u nich vzájemný zápas --> pokud toto nelze použít, losují si o postup.

 

Losování pavouka:

Vítězové skupin mají pevné místo v pavouku, každý turnaj je to stejné. Druzí ze skupiny se dolosovávají tak, aby byli ve druhé polovině pavouka než vítěz jejich skupiny.

 

Prezentace:

Je uvedena v poznámce v IS ČTS u konkrétního turnaje. Přijímáme pouze děti, které jsou přihlášeny přes IS ČTS.

 

Déšť:

V případě, že začne pršet během turnaje, budeme se řídit dle momentální situace.  Pokud se turnaj nedohraje, počítají se všem body z fáze, kde turnaj skončí. Pokud bude pršet celý den a turnaj se nezačne hrát, rozhodneme dle možností, jestli bude přesunut na jiný termín.

Poznámka:

Přijímáme pouze děti, které jsou přihlášené přes IS ČTS.

Tabulka bodů: 

Základní skupina:  Počet získaných bodů:
1. místo postupuje do finálového pavouka dle umístění v pavouku
2. místo postupuje do finálového pavouka dle umístění v pavouku
3. místo ve skupině 20
4. místo ve skupině 10
5. místo ve skupině 5
Finálový pavouk:                                                   Počet získaných bodů:
Vítěz 300
Finalista 250
Semifinalisté 200
Čtvrtfinalisté 100
16 pavouk 50
32 pavouk  30
Masters:                                                      Počet získaných bodů:
Vítěz 600
Finalista 500
Semifinalisté 400
3. místo ve skupině 100
4. místo ve skupině 50
5. místo ve skupině 30

 

head partneři
  • Masters zima 2017

  • Alisa Oktiabreva a Mathias Škrlík

Sparta Babytenis
FB