Minitenis 


Pravidla Sparta Head  Minitenis Tour

Sparta Head Minitenis Tour je v sezóně 2017 určena pro hráče a hráčky ročníku narození – 2011 a mladší.

Skládá se ze zimní a letní série, z nichž každá obsahuje 4 turnaje a je zakončena závěrečným MASTERS, do kterého postupuje 9 nejlépe umístěných hráčů + jedna volná karta pořadatele.

Hraje se na dva vítězné sety do 10 bodů. Za stavu 9:9 následuje vítězný bod. Podání se nechává spadnout, míč musí dopadnout za čáru. Podávající se na začátku setu střídají. Dále podává ten, kdo prohrál předchozí míč.

Hraje se míčky 50% redukce značky Head. Kurt pro minitenis.

Dbáme na to, aby se rodiče jakkoliv nevměšovali do hry svého dítěte. Pokud se poruší toto pravidlo, následuje napomenutí hráče, po dalším porušení následuje trestný bod. To samé platí i při nepřiměřeném chování hráče.

 

Podrobný popis akce:

Po ukončení prezentace následuje rozlosování hráčů do skupin. 1. hráče do skupiny nasazujeme dle průběžně vedené tabulky, ostatní hráče dolosujeme. Na první turnaj v zimní sezóně nasazujeme hráče, jak se umístili v letní tabulce předchozí sezóny. Vždy nasazuje 1. hráče do skupiny A, 2. hráče do skupiny B atd.

Počet skupin je závislý na počtu přihlášených. Odvíjí se od čtyřčlenné skupiny, pak doplňujeme pátého hráče od skupiny A atd. Ze skupiny postupují do finálového pavouka dva hráči nejlépe umístění. Ti co nepostupují do finálového pavouka, mohou hrát útěchu, musí se však přihlásit. Do útěchy nepřecházejí hráči automaticky.

O turnaj se po celou dobu starají 4 trenéři nebo rozhodčí.

 

Masters:

Do Masters postupuje 9 nejlépe umístěných hráčů v tabulce plus jedna volná karta pořadatele. V případě schodného počtu bodů, si pořadatel vyhrazuje právo rozhodnout o postupujícím.

Hrají se dvě skupiny po 5 hráčích, první dva se nasadí, poté se dolosují 3. a 4., následně se dolosují ostatní. Do pavouka postupují dva hráči, kde hraje 1. s 2. druhé skupiny.

Závěrečné MASTERS je spojeno s babytenisty a je vedeno nevšedním přístupem - slavnostní zahájení, nástup a představení všech kvalifikovaných hráčů, zakončení turnaje, kde každý zúčastněný hráč obdrží za předvedené výkony věcné ceny.

 

Kritérium pro postup z tabulky do finálového pavouka:

  1. Počet vítězství
  2. V případě stejného počtu vyhraných zápasů u dvou hráčů - rozhoduje vzájemný zápas.
  3. V případě stejného počtu vyhraných zápasů u více hráčů než dvou - rozhoduje vyšší počet vyhraných sad --> pokud mají dva hráči, stejný počet vyhraných sad, rozhoduje u nich vzájemný zápas. V případě, že mají více než dva hráči stejný počet vyhraných sad, rozhoduje součet vyhraných mínus součet prohraných bodů – vyšší výsledek --> pokud mají dva hráči stejný výsledek, rozhoduje vzájemný zápas --> pokud toto nelze použít, losují si o postup.

Losování pavouka:

Vítězové skupin mají pevné místo v pavouku, každý turnaj je to stejné. Druzí ze skupiny se dolosovávají tak, aby byli ve druhé polovině pavouka než vítěz jejich skupiny.

Déšť:

V případě deště se turnaj odehraje v hale.

Tabulka bodů:

Základní skupina:  Počet získaných bodů:
1. místo postupuje do finálového pavouka dle umístění v pavouku
2. místo postupuje do finálového pavouka dle umístění v pavouku
3. místo ve skupině 20
3. místo ve skupině 10
3. místo ve skupině 5
Finálový pavouk:                                                   Počet získaných bodů:
Vítěz 200
Finalista 150
Semifinalisté 100
Čtvrtfinalisté 60
16 pavouk 40
32 pavouk  30
Masters:                                                      Počet získaných bodů:
Vítěz 400
Finalista 300
Semifinalisté 200
3. místo ve skupině 40
4. místo ve skupině 20
5. místo ve skupině 10
head partneři
  • Masters zima 2017

  • Alisa Oktiabreva a Mathias Škrlík

Sparta Babytenis
FB