Střední kurt 


Turnaje na střední kurt - Pravidla

TK Sparta Praha pořádá turnaje na tzv. STŘEDNÍ KURT. Turnaje jsou součástí série turnajů Sparťanské pětky a v sezóně 2018 jsou vhodné pro děti ročníku narození 2010, 2011, 2012.

Velikost dvorce STŘEDNÍ KURT považujeme za ideální pro hráče, kteří přecházejí z minikurtu na kurt normální, ale normální kurt ještě zcela neobsáhnou.

Kurt je zmenšen o dvě délky singlové tyčky na každé straně dvorce. Šíře dvorce zůstává zachována. Hraje se tabulkovým systémem dle počtu přihlášených s postupem do finálového pavouka většinou do čtyř vítězných gemů, za stavu 3:3 se hraje klasický tie-break (do 7 bodů).

Do prvního turnaje sezóny nasazujeme první hráče do tabulek dle výsledků z předchozí série Sparťanské 5, následující turnaje nasazujeme podle pořadí hráčů ze série aktuální, ostatní hráči se poté dolosují.

V letní sezóně se většinou hraje útěcha, v zimní sezóně se útěcha nehraje.

Na konci zimní i letní série je vyhlášeno 5 nejlépe umístěných, kteří obdrží věcné ceny.

Hraje se s oranžovými míči 50% redukce, podle standardních pravidel tenisu, hráči mají dvě podání. Mohou podávat obě podání horem, obě spodem nebo jedno horem a druhé spodem. Při podání spodem mohou rozehrát rovnou z ruky nebo si mohou nechat míč nejprve spadnout na zem a pak rozehrát.

Déšť:

V případě, že začne pršet během turnaje, budeme se řídit dle momentální situace.  Pokud se turnaj nedohraje, počítají se všem body z fáze, kde turnaj skončí. Pokud bude pršet celý den a turnaj se nezačne hrát, ruší se - nepřesouvá se.

Kritéria pro postup ze základní tabulky do finálového pavouka :

  1. Počet vítězství
  2. V případě stejného počtu vyhraných zápasů u dvou hráčů - rozhoduje vzájemný zápas.
  3. V případě stejného počtu vyhraných zápasů u více hráčů než dvou - rozhoduje součet vyhraných mínus součet prohraných gemů – vyšší výsledek --> pokud mají dva hráči stejný výsledek, rozhoduje vzájemný zápas --> pokud toto nelze použít, losují si o postup.

 

Tabulka bodů: 

Základní skupina:  Počet získaných bodů:
1. místo postupuje do finálového pavouka dle umístění v pavouku
2. místo postupuje do finálového pavouka dle umístění v pavouku
3. místo ve skupině 20
3. místo ve skupině 10
3. místo ve skupině 5
Finálový pavouk:                                                   Počet získaných bodů:
Vítěz 200
Finalista 150
Semifinalisté 100
Čtvrtfinalisté 60
16 pavouk 40
32 pavouk  30

 

Přihlášky do 18:00 vždy ve středu před vypsaným termínem. Seznam přihlášených je uveden na tomto webu a pravidelně aktualizován.

Prezentace bývá do 9:00, změna vyhrazena v souvislosti s počtem přihlášených.

Vklady v zimě: 400 Kč         Vklady v létě: 250,- Kč

Pokud byste měli zájem, aby se Vaše děti turnajů zúčastnily, přihlaste se prosím buď e- mailem nebo SMS. V přihlášce prosím uvádějte příjmení, jméno, ročník narození hráče a číslo mobilního telefonu na Vás.

Kontakty: Tel.: 724 074 000
E-mail: l.laskova@tkspartapraha.cz
Web: www.spartababytenis.cz

head partneři
  • Masters zima 2017

  • Alisa Oktiabreva a Mathias Škrlík

Sparta Babytenis
FB